کاور نکات حیرت آور درباره جن؛ اصلی

۱۴ نکته حیرت آور درباره جن که اگر بدانید، حسابی شوکه خواهید شد.

خلاصه ابتدایی:

جن موجودی در اساطیر اسلامی و باورهای عامیانه است که به باور اکثر افراد عالم و دانا، جسمی از آتش یا بخار است که دارای عقل و هوش است و توسط انسان دیده نمی شود این موجود می تواند در اشکال مختلف ظاهر شود و کارهای سنگین انجام دهد همچنین از آتش بدون دود خلق شده است در این بخش از مطالب سایت ترسناک دانلود، شما را با ۱۴ نکته حیرت آور درباره جن ها که حسابی شما را شوکه خواهد کرد بیشتر آشنا می کنیم.

بدنه محتوا:

۱ ـ خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان، تعجب برانگیز است در واقع عنصر اصلی وجودی جن، آتش است و به علت نداشتن عنصر خاک در وجودش، مانند: بارباپاپا می تواند به هر شکل و اندازه که بخواهد تبدیل شود و بسیاری از چیزها را در یک آن جا به جا کند همچنین سرعت نقل مکان بسیار بالایی دارد مثلا: ظرف مدت ۵ دقیقه، فاصله بین ساری و قشم را طی می کند و بر می گردد.

۲ ـ دارای درک و شعور است که فیزیکی غیر ارگانیک دارد و از لحاظ شأن وجودی از دید ادیان، پایین تر از انسان و بالاتر از حیوان قرار می گیرد در فرهنگ فارسی به آن دیو، در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinn نام گرفته است در واقع جن به معنای چیزی است که پوشیده شده و منظور، پوشیده ماندن او از حواس انسان است.

۳ ـ مانند همه جانواران زنده، غذا مصرف می کند اما به مقداری بسیار کمتر از انسان.

۴ ـ به علت خصوصیات فیزیکی خاص، قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند برای همین به خانه و مسکن نیاز ندارد و احساس سرما و گرما بر او تاثیر گذار نیست همچنین به وسایل حمل و نقل بی نیاز است از اینجا می توان فهمید که جن دارای صنعت و تکنولوژی نیست و شهر و کاشانه نیز ندارند و مکان معمول زندگی آنها کوه و جنگل و دشت و یا خرابه های متروکه است.

۵ ـ جن نسبت به انسان، عمر طولانی تری دارد چیزی حدود ۱۰۰۰ سال به بالا، جن هایی که در سوره جن از آنها نام برده شده است وقتی اولین بار آیات قرآن را شنیدند از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب می شدند و احتمال دارد که هنوز زنده باشند، جن ها مانند انسان: دانا و نادان، فرمانده و فرمان بردار، ارباب و بنده، کافر و متدین، شفیق و شرور دارند و وقتی که مردند از بین می روند و نیازی به قبر و گورستان هم ندارند.

۶ ـ مانند انسان، جنسیت نر و ماده دارند، تولید مثل می کنند و تشکیل خانواده می دهند و به صورت دسته جمعی نیز زندگی می کنند.

این مطلب را از دست ندهید. ⇦ (۵ فایده ترس که در زندگی ما تاثیر بسزایی خواهد داشت.)

پوستر نکات حیرت آور درباره جن؛ ۰۱

۷ ـ اجنه مانند انسان نام گذاری می شوند و دارای اسم و رسم و شهرت هستند دارای زبان خاص و قوه تکلم و از طرفی قادر به فهم زبان آدمیان نیز هستند.

۸ ـ دارای عقل است اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفی، عقل به معنای قوه ارزیابی امور روزمره یا همان عقل معاش و قوه تشخیص به اضافه هوشی سرشار از قدرت خواندن فکر و جستجو و یافتن گذشته و آینده.

۹ ـ جن در شرایطی قادر به تسخیر انسان و انسان در شرایطی قادر به تسخیر جن است، انسان تسخیر شده را مجنون، دیوانه یا جن زده و جن تسخیر شده را موکل می نامند برخی نیز می گویند که جنیان، سه گروه را تشکیل می دهند: دیو، جن و پری.

۱۰ ـ معروف ترین جن، ابلیس یا همان شیطان نام دارد که وصف حال او را شنیده اید و بسیار در قرب به حق کوشید که به جایگاه فرشته های مقرب رسید اما چون حاضر به سجده بر انسان یعنی شریک قرار دادن بر خدا نشد از درگاه پروردگار رانده شد.

۱۱ ـ جنیان مانند امواج رادیویی و ماهواره ای با ما هستند، ظاهر نمی شوند اما حاضر می شوند بعضی از آنها درخانه و بدن شخصیت های ضعیف، رفت و آمد می کنند یکی از راه های دور کردن جن های مزاحم، خواندن و آویختن ۴ آیه از قرآن می باشد که به ۴ قل معروف است این سوره ها با قل نیز شروع می شوند و به کار گرفتن بسیاری از ادعیه ها که درکتب مختلف نیز وجود دارند بر این امر، تاثیر گذار است.

۱۲ ـ این موجود می تواند در مواردی تربیت شده به انسان خدمت کند و چنین سنتی در میان جن گیران ایران، پاکستان و هندوستان نیز رایج است اما به طور کل، نه بودا، نه دالای لاما، نه اولیاء الله و نه عرفا و پیامبران، هیچ کدام مدد خواستن از موجوداتی که مثل انسان، خطا، اشتباه و گناه می کنند را توصیه نکرده اند اما همگی، وجود آنها را تایید کرده اند.

۱۳ ـ آنان که ماورای طبیعت و موجوداتش را باور ندارند به چند دسته تقسیم می شوند: کسانی که آنچه نمی بینند را باور نمی کنند این افراد معمولا باورشان فقط قصه بودن جن  و پری و شنیدن این داستان ها از زبان مادر بزرگ است که حتی زحمت دانستن کوچک ترین اطلاعاتی در این مورد را به خودشان نمی دهند و جز نقد کردن داستان: گرمابه های تاریک، کوتوله های پاسمی و عروسی جن ها، کاری از پیش نمی برند این تیپ آدم ها از ۷ سالگی که مادر بزرگ، داستان های جن و پری را برای ترساندن و خواب کردنشان تعریف می کرده، هنوز زیر لحاف هستند و یا اینکه هارد دیسک کوچکشان از مسئله پر شده و دیگر توان درک و پذیرش راز را ندارند، چهار تا کتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهار تا دیده اند گروهی دیگر پوچ هستند این ها کسانی اند که خویش را منکرند چه رسد به ماورای خویش و گروه آخر کسانی که جن ها، دستشان می اندازند و در مجالس احضار ارواح در نقش یک روح برایشان شیرین کاری انجام می دهند تا فردای همان شب در مدح روح، کتاب چاپ کنند و جایزه بگیرند.

جن برای انسان از انسان خطرناک تر نیست همان طور که انسان برای کوسه از کوسه خطرناک تر نیست در تاریخ بشر حتی یک مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده است در حالی که فقط در دوره حکومت استالین، ۳۵ میلیون روس به قتل رسیده اند حالا آمار کشتار جنگ های مذهبی صلیبی و جنگ های جهانی، قومی و قبیله ای پیش کش، این نکته فراموش نشود که هیچ چیز هراسناک تر و هوسناک تر از انسان نیست و به قول توماس هابز: انسان، گرگ انسان است.

پوستر نکات حیرت آور درباره جن؛ ۰۲

۱۴ ـ جن ها بعضی از ما را به شکل همزاد و غیر همزاد دوست دارند به ما کمک می کنند، جواهرات و اشیای قیمتی ما از جمله انگشترهایی با نگین سنگ، مخصوصا عقیق را بسیار دوست دارند اللخصوص اگر بر آن آیات و اوراد حک شده باشد همچنین اگر دوستمان داشته باشند و قصد رساندن پیامی را داشته باشند بیشتر به خوابمان می آیند و دل سوزی خود را به این شکل اعلام می کنند خیلی از آنها خدمت گذار ارواح اولیاء هستند و دست ما را گرفته اند و خیلی ها هم به کردار اکثر آدمیان اهل شیطنت، این افراد را بیشتر از همیشه گمراه کرده اند ولی در مجموع، بیشتر آنها بی ضررند و مثل ما گرفتار این دنیا و گیر و دار تقدیر خویشند.

نتیجه گیری:

به صورت کلی و بدون در نظر گرفتن موارد خاص، آنها به ما کاری ندارند و ما نیز به آنها کاری نداریم از دود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب فراری هستند چون مثل ما کار و مکافات دارند و دست آخر اینکه می توان این طور در نظر گرفت که با تمام این اوصاف، تفاوت اساسی با ما ندارند زیرا که آنها هم رنج می کشند.

در پایان به شما توصیه می کنیم برای دانلود محصولات سایت و مشاهده مطالب جدید، به صفحه اصلی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا