کاور رویدادهای قبل از مرگ؛ اصلی

رویدادهایی که ۶۰ ثانیه قبل از مرگ تجربه خواهید کرد.

خلاصه ابتدایی:

تیمی متشکل از پزشکان و شیمی دانان آمریکایی با انجام بررسی ها و تحقیقات گسترده بر روی افراد در حال مرگ و یا بازگشته از مرگ نشان دادند که در زمان مرگ و تا دقایقی قبل از آن، احساسی شبیه به تماشای فیلم ترسناک به افراد دست می دهد که در این شرایط، مغز واکنشی از خود نشان می دهد که به هنگام تماشای فیلم ترسناک ایجاد می شود با توجه به بررسی های این گروه علمی، ترس می تواند عامل اصلی این موضوع باشد به این دلیل که فرضا در زمان احساس خطر برای شخصی، ناخوداگاه ترس به فرد حاکم می شود و در این موقع بخشی از مغز به نام تالاموس به استرس و فشار روحی بسیار حساس است که در این شرایط با انتشار برخی هورمون ها و مواد شیمیایی در مغز، واکنش نشان می دهد در عین حال در این بخش از سایت ترسناک دی ال فقط در نظر داریم تا شما را با اتفاقاتی که ۶۰ ثانیه قبل از مرگ برای یک فرد رخ می دهد بیشتر آشنا کنیم.

بدنه محتوا:

گفته ها حاکی از آن است که یک دقیقه قبل از مرگ، فرد احساس ترس همراه با پرواز یا برخورد را احساس می کند و در چنین شرایطی هیپوتالاموس باعث انتشار آدرنالین در بدن می شود برای آنکه بدن را برای واکنش صحیح آماده کند این تحقیق و بررسی ها نشان می دهد در اکثر موارد، افراد در لحظه مرگ سعی و تلاش دارند تا درست مثل تماشای فیلم ترسناک فریاد بزنند ولی صدایی به گوش هیچ کس نمی رسد زیرا در این لحظه تنفس قطع شده و مغز در حال از کار افتادن است.

در لحظه مرگ، رابطه انسان با اطرافیان و اطرافیانش با وی کاملا قطع می شود نه می تواند مشاهدات خود را به آنان بگوید و نه می تواند آنچه که بر وی می گذرد توضیح دهد از طرفی اطرافیان نیز قادر نیستند تا به اطلاعات و مشاهدات او پی ببرند و از چگونگی حالش آگاهی یابند پس باید در نظر داشت که برخی از واقعیت ها در زمان حیات بر انسان پوشیده است و لحظه مرگ بر او آشکار می ‏شود.

مشاهدات اهل ایمان و کفر در لحظه مرگ کاملا به اعمال آن ها وابسته است یعنی اهل ایمان و عمل صالح از کرامات پروردگار بهره کافی را خواهند برد و مناظر مطبوع و زیبا را مشاهده می کنند ولی اهل کفر و نفاق به اندازه بهره خود و آنچه که در دار دنیا از خود به جا گذاشته اند قاعدتا آثار غضب و قهر الهی را دریافت می کنند.

پوستر رویدادهای قبل از مرگ؛ ۰۱

فرشته ملک الموت:

انسان در هنگام مرگ، وجود فرشتگان برایش پدیدار می شود یعنی شخص رو به مرگ در لحظه ای که ملک الموت و جهان جدید پس از مرگ را می بیند در می یابد که زندگی دنیایی برای وی پایان یافته، این موقع است که بسیار نگران و مضطرب می شود و فشار روحی زیادی به او وارد می شود از طرفی انسان نیکوکار، فرشتگان قبض روح را به شکلی خوب، همراه با بشارت و سلام مشاهده خواهد کرد اما انسان کافر، ظالم و ستمکار، فرشتگان را بیم دهنده و با چهره بسیار ترسناک خواهد دید.

فرشتگان ثبت اعمال:

هر انسانی پس از مرگ، فرشتگان ثبت اعمال را خواهد دید و بلا فاصله از وضع فعلی خود آگاه خواهد شد، می فهمد که آیا بهشتی و اهل سعادت است یا جهنمی و اهل عذاب، همین طور یکی دیگر از مشاهدات شخص در حال مرگ در اولین مراحل انتقال، دیدن فرشتگان مامور برای رزق و روزی است.

در ادامه به شما پیشنهاد می کنیم کتاب دیجیتالی ارتباط با ارواح را که در سری کتاب های علوم غریبه قرار گرفته است، از سایت ما دانلود و مطالعه کنید.

شیطان:

در برخی روایات آمده است که هنگام مرگ، شیطان با فرزندان و یاران خود بر بالین و پیکر انسان حاضر می شوند تا او را وسوسه کنند و در دینش او را به شک و شبهه بیندازند و در نهایت به کفر بکشانند اما اگر آن فرد از مومنان حقیقی باشد شیطان به هیچ وجه نمی تواند بر او غالب شود و دین و ایمان او را بگیرد.

امامان و پیامبران:

انسان که مرگش فرا برسد، پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام) همگی نزد وی مجسم و حاضر می شوند به طوری که جان سپرده آنان را می بیند اگر وی از مؤمنان باشد، وقت مشاهده به آنان علاقه پیدا می کند و عشق می ورزد و اگر از مؤمنان نباشد به هنگام مشاهده، آنان را دشمن می پندارد و به دیدار آنان علاقه ای ندارد.

مال، اولاد و اعمال:

مال، اولاد و اعمال فرد چیزهایی می باشند که برای شخص در حال جان دادن به نحوی مجسم خواهد شد.

در فرمایش امام علی (ع) آمده است هنگامی که انسان متوجه مال خود می شود می گوید: ای مال، به خدا سوگند، من بر جمع کردن تو حریص و بر انفاق تو بخیل بودم، شب و روز خود را برای به دست آوردن تو صرف می کردم اما چیزی از تو را از خود جدا نمی کردم پس چه سود و بهره ای از تو برای من است؟ مال در جواب می گوید: کفن خود را از من در اختیار داری که یعنی استفاده تو از من در این زمان فقط کفنی بیش نیست.

سپس متوجه فرزندان خود می شود و می گوید: به خدا سوگند، من با شما مهربانانه رفتار کردم و حامی شما بودم پس در این موقع چه نفع و فایده ای از شما برای من است؟ می گویند: ما تو را به قبر و گودالی که آرامگاه تو است می رسانیم و در آن پنهان می سازیم.

متوجه اعمال خود می شود و می‌گوید: به خدا سوگند، من نسبت به انجام تو میل و رغبت نداشتم و تو بر من گران و سنگین بودی پس چه نفع و فایده ای از تو نیز برای من است؟ می گوید: من قرین و همنشین تو هستم در قبر تا روز رستاخیزت، دقیقا تا زمانی که من و تو بر پروردگارت عرضه شویم.

پوستر رویدادهای قبل از مرگ؛ ۰۲

بهشت و درجات والا:

انسان مومن پس از مرگ، بهشت و درجات والا را نیز خواهد دید و در حالی که به واسطه جدا شدن از زن و زندگی، حسرت و اندوه فراوان به همراه دارد در این موقع فرشته مرگ به او بهشت را نشان می دهد و می گوید: اینجا منزلت است، نعمت پایدار و اموال و خانواده و خویشاوندان تو نیز در اینجا هستند هر کدام از خویشاوندان و خانواده ات که صالح باشند در اینجا نیز با تو خواهند بود آیا راضی هستی تا به جای مال و ملک دنیا، این نعمت ها را داشته باشی؟ در جواب می گوید: به خدا قسم، مشتاق و حاضرم.

نتیجه گیری:

عالم برزخ و عالم دنیا با هم متفاوتند هر حرکتی در دنیا نیازمند زمان است اما در عالم برزخ چنین نیست چون عالم برزخ مانند: عالم رویا وخواب است یعنی زمانی که خواب می بینیم، رویا‌هایی را می بینیم که شاید روزها زمان لازم داشته باشد تا دیده شود اما وقتی از خواب بیدار می شویم می بینیم یک ساعت بیشتر در خواب نبوده ایم.

پس انسان در یک ثانیه می تواند فرشته مرگ را ببیند همچنین می تواند تمام فراز و نشیب های ۷۰ سال از عمرش را در یک دقیقه ببیند، شخص در حال مرگ از فراز‌های روحانی و نورانی خود شدیدا غرق لذت توصیف نشدنی می شود و از فراز‌های ظلمانی و تاریک خود شدیدا ناراحت می شود اما این لذت و ناراحتی، هر دو ممکن است در زمان خیلی کوتاهی دیده شود.

در پایان به شما توصیه می کنیم برای مطالعه و دانلود کتاب های جذاب و خواندنی، به بخش کتاب در صفحه اصلی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا